Ünnepi évaddal készül a 60 éves Szolnoki Szimfonikus Zenekar

Megosztás

A Szolnoki Szimfonikus Zenekar a 2025/2026-os évadban hat évtizedes fennállását ünnepli. A jubileumhoz méltóan gazdag programkínálattal, különleges együttműködésekkel és emlékezetes hangversenyekkel készülnek – mindezt változatlan küldetésük jegyében: „minden hang élményt, értéket és maradandó emléket adjon”.

Augusztus 22-én, pénteken a Szolnoki Szimfonikus Zenekar sajtótájékoztatót tartott a zenekar otthonában, az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban.

A zenekar az ünnepi évadot új lendülettel nyitja meg, melynek középpontjában a hagyomány és a megújulás kettőssége áll. A hazai koncerttermek mellett nemzetközi színtéren is találkozhat velük a közönség, hiszen a bécsi Musikverein patinás falai között kétszer is színpadra lépnek.

A szezon egyik legkiemelkedőbb eseménye a jubileumi gála, amelyet Izaki Maszahiro főzeneigazgató vezényel, vendégként pedig a világszerte elismert, szolnoki születésű zongoraművész, Fejes Krisztina közreműködik. A különleges műsor Szolnok mellett a budapesti Vigadóban is elhangzik a Berlini Egyetem hallgatóinak vezényletével.

A szimfonikusok tagjai két alkalommal önálló koncerttel lépnek fel. A közönség idén két bérletsorozatból választhat, a klasszikus repertoárt képviselő Liszt Ferenc-bérletből, valamint a változatos, színes programokat kínáló Fantázia-bérletből, ami évről évre új közönségréteget hivatott megszólítani.

A sajtótájékoztatón Szalay Ferenc miniszteri biztos a Szolnoki Szimfonikusokat a város hírnevét világszerte öregbítő közösségként méltatta, kiemelve az egykori és jelenlegi zenészek szerepét. Györfi Mihály polgármester szintén a város egyik legértékesebb kulturális kincseként beszélt az együttesről.

Háláját fejezte ki a kormányzat felé, amiért a jelenlegi nehéz gazdasági környezetben is támogatást biztosítanak a zenekarnak.

A polgármester arról is beszélt, hogy a fővárosi együttesek a finanszírozásban aránytalanul nagy előnyt élveznek a vidéki zenekarokkal szemben. Mint mondta, a szolnoki szimfonikusok támogatása ügyében minden lehetséges fórumon hangsúlyozni fogja ennek a méltánytalanságnak a megszüntetését.

Képek: Vajó Levente

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek